İfrit Cinleri Cehennemi Dünyada İsteyen Cinler

İfrit Cinleri Cehennemi Dünyada İsteyen Cinler

Tüm cin aleminin en acımasız ve en güçlü cinleri, İfritler.
İfrit Cinleri Cehennemi Dünyada İsteyen Cinler

Çoğu cin kabilesi, İfrit cinlerin'den çekinirler ve onlara yaklaşmak istemezler. Eski alimlere göre bağzı melekler, İfritleri gördükleri zaman yollarını değiştirir'ler ve onlara lanet ederler. Aslında İfritler cin kabilesi değildir. Tüm cin kabilelerinin içinden çıkan en tehlikeli cinler'dir.

Gene eski alimlere göre İfrit cinleri ölümün son anında bile insanları yoldan çıkarabilir ve öteki dünyaya müslüman olmadan gönderebilir. Şöyleki ölüm anında insanın ağzı aşırı derecede kurur ve bir bez ile su damlatılır, sonrada bir ifrit cini gelir ve sana bir bardak su verir, eğer bu suyu kabul edersen, İfrit o anda bile insana musallat olur. Hz.Süleyman Peygamberimiz eski zamanlarda bir İfrit cinin'den, bana hanginiz Melike'nin tahtını getirebilir dedi, oradan bir İfrit cini sen ayağa kalkmadan ben o tahtı getiririm dedi. İfrit cinlerinin en korkutucu özelliği ise yapılan kara büyülerin çoğunda onların kullanılmasıdır. İfritler ay'ın (gezegen) belli şekillerine ortaya çıkarlar ve denizin dibindeki mağara'larda yaşar'lar. İfritlerin öyleleri vardırki cehennemde yandıkları görüntüyü görseler genede dünyadaki büyü işlerinden vazgeçmez'ler.

Hatırlatmak gerekirse büyü işlerine giren insanlar, İfrit cinlerine yemin ederler ve bu yeminden vazgeçerlerse başlarına çok felaket bir bela alırlar. Bir hikayede büyü işleri ile uğraşan yaşlı bir adamın bu işleri bırakması ile iki ayağının kopması ve acı dolu bir ölümle karşılaşmasıdır.

 

Yazar

Ahmet KURT

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!