Dünyadaki Tatlı Su Biterse Ne Olur ?

Dünyadaki Tatlı Su Biterse Ne Olur ?

Dünyada su yok susadık. Yardım edin. Hadi gelin dünyadaki su biterse ne olur inceleyelim.
Dünyadaki Tatlı Su Biterse Ne Olur ?

Bitkiler,hayvanlar kısacası dünyada canlı varlık kalmazdı, bir süre bizi meyve suları idare edebilecekti ama o meyve sularıda bir yere kadar idare ederdi.Deniz suları arıtılıyordu ama insanların çoğuna verilemiyordu ve tadı biraz boğuk olabiliyordu.Toplu ölümler gerçekleşiyordu. Hayvanlar sokak ortasında ölyordu develerin hörgöçlerinde çok az su vardı onu kullanabiliyordu insanoğlu, bunu dışında arıtılmış su içebiliyordu, deve hörgüçleri bitmeye başladı ve dünyanın su ihtiyacını karşılayamayan arıtma suları dünyanın yarısının ölmesine sebebiyet verdi.

Suya dayanamayıp hayvanlar çaresiz şekilde yığılıp kalıyorlar ve ölüyorlar. Bitkiler yavaş yavaş öleceklerdi hayvanların hepsi ölmemişti ama su ihtiyacını yapraklardan karşılayan hayvan türleride bitkilerin ölmesi ile su kaynaklarını kaybetmiş durumdaydı. Bu telaştan onlar unutulmuştu insanların bir kısmı yaşayabilme şansı buldu ve arıtılmış su kullanmaya başladılar.

Suyun değerini anlayan bu topluluk tarıma başladı ekmeye ve biçmeye başladılar. Hayvanlar yok denecek kadar az. Dünya bunu ağır bir şok ile atlattı.

Yaşayan bilim adamları suyu daha verimli nasıl kullanabileceğimizi düşünüyorlardı labaratuvarlarda yapay su üretimi başladı. 

İnsanlık artık bilinçliydi çok kayıp verdi fakat genede başardı kazandı.

 

Yazar

Ahmet KURT

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!