Güneş Aniden Yok Olsaydı Ne Olurdu?

Güneş Aniden Yok Olursa Ne Olur?

Ne Olur? serimizin bir konusuyla daha birlikteyiz.Bugünkü konumuz güneş aniden yok olursa ne olur sorusu olacak.Anlatmaya başladığımızda çok şaşıracaksınız.Haydi başlayalım.
Güneş Aniden Yok Olursa Ne Olur?

Güneş Aniden Yok Olursa Ne Olur?

Sorarken bile ürpetici ve korkutucu olan bu sorunun cevapları bile oldukça endişe verici.

Bizden 150 milyon kilometre uzakta bulunan Güneş ışınları dünyamıza 8 dakika içerisinde ulaşır ve bundan dolayı güneş aniden yok olsaydı bunu 8 dakika sonra fark edecektik.Dünya aniden kararacak ve ne yapacağımızı bilemeden korkuya kapılacaktık.Dünyanın karanlık tarafından bulunan insanlar ise Güneşten ışınlarını alan ay'ın neden kaybolduğu endişesine girecek,ardından tüm dünyaya "Güneşin yok olduğu" haberi yayılacak.

Tüm dünya endişeyle kavrulurken insanlığın neslinin devamı için çözümler aranmaya başlanacak bu arada Güneş yok olduğu için yörüngeden de çıktığımızdan dolayı tüm gezegenler gelişigüzel bir şekilde boşlukta ilerleyecek.

Dünya gittikçe soğumaya başlıyor (-70 / -80 derecelerde) ve insanlığın devamı için çözümler üretilmesi gerek.Gittikçe fakir güçsüz insanlar ölüyor ve bu sayamayacak kadar çoğalıyor.Bitkiler fotosentez yapamadığı için ölmeye çoktan başladılar ve bitkiler fotosentez yapamadığı için meyve sebze de yok artık.Okyanuslar donmaya başladı fakat iyi bir haberimiz var okyanusların hepsi donmayacak(kilometrelerce derin yerler).

Yaşayan insan sayısı artık binlerle ifade ediliyor.Fakat bu iyi haber çünkü hala neslimiz devam ediyor.

Besin zinciri tek tek kopuyor hayvanlar ya soğuktan ya açlıktan ölüyor.

Bir tehlike daha var. (bunun gerçekleşme olasılığı çok düşük) Gezegenimiz gelişigüzel bir şekilde uzayda savrulduğundan herhangi bir yere çarpma tehlikesiyle karşı karşıyayız.Düşük dememizin sebebi yakınımızda olan bir yıldızın uzaklığı bile ışık yılı olarak ifade ediliyor.

 

Her şeyi satın alabilecek kadar zengin olan insanlar çözümler aramaya devam ediyor ve en sonunda jeotermal alanlar daha soğumadığından oralara kısa süreliğine gidilecek.Oralar da etkisiz olduğu zaman çekirdeğe yakın bölgelere gidilecek ve oralarda küçük bir kent inşa edilecek.Asırlarca orada yaklaşık 1,000 insanla birlikte yaşanılacak.Fakat asırlarca diyorum nesiller geçecek her sabah gördüğümüz güneş,jüpiterimiz,plütonumuz bile akıllardan uçacak ve gidecek.

Ve filmlere her zaman konu olan şeyler yapılacak.Yaşayan 1,000 insan arasından cesur ama saf birileri seçilecek ve dünyanın yüzeyine çıkartılıp herhangi bir yaşanılacak yer var mı diye baktırılacak.

Fakat yaşama içgüdüsyle buna da alışınılacak ve zamanla bu da normal gelecek.

Bu makaleyi güneşimizin ne kadar önemli olduğunu bizi nasıl beslediğini görmemiz için hazırladım her şeyin değerini bilelim okuduğunuz için teşekkür ederim.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!