Petrol Bir Anda Biterse Ne Olur ?

Petrol Bir Anda Biterse Ne Olur ?

Petrol her türlü işe yarayacak bir maddedir. Plastik yemek kapların'dan tutun arabalar için yakıt kaynağı olamasına kadar çoğu iş için kullanılan en iyi maddedir.
Petrol Bir Anda Biterse Ne Olur ?

                                                  PETROL BİR ANDA BİTERSE NE OLUR?

Bugün petrolün bittiğini düşünün 1 damla bile kalmadı.

İnsanlar petrol arıyorlar. Ülkelerde başkanlar sıkı yönetim halini başlatmak durumunda kalacaklardır. 1 hafta sonra kömürlü santraller kapanacak çünkü santrallere kömür götürecek araçlar var ama petrol yok. Dünya yavaş yavaş kararmaya başlayacak. Diş macunlarının yenilerini bulmak imkansız hale gelecek çünkü diş macununda petrol kullanılıyor. İlaçlar petrol ile işlendikten sonra tüketilebilir hale geldiği için ilaçlarda olmayacaktır. Tıbbi eşyaların bazıları olmadığı için insanların enfeksin kapıp ölme riski daha fazla olacaktır. 

petrol ile ilgili görsel sonucu

Arap topraklarında kıtlık başlıyor. Çünkü tek gelir kaynakları petrol'den mahrum kalıyorlar. Dünyadaki hiç bir fabrika çalışamaz durumda kalıyor. Açlık daha fazla yayılıyordu stoklar yavaş yavaş bitiyordu devlet adamları ormanlara göç etmeleri gerektiğini bildiriyorlar. İnsanlar artık doğal hayata geçiyorlar ama elektriksiz bir dünyada ne yapılabilir bilinmiyor dizel araçlar hala çalışıyor çünkü zeytinyağı dizel araçları götürebiliyor ama bu yöntem çok pahalı bir yöntem. Arabaların bir ekmek kadar değerleri kalmamıştı.

Çok eskilerden olduğu gibi Akdeniz kıyları medeniyetin beşiği olmakla beraber Arap ülkeleri ve Avrupa ülkeleri Akdeniz'e yerleşiyorlar. Terk edilmiş evler sera olarak kullanılıyordu. Bir süreden sonra alternatif olarak hiç beğenmediğimiz yosun işin içine giriyor ve çok az bir gübre ve yosun ile arabaların gidebilmesi için yakıt elde ediliyor ama buda şuanlık yeterli olmuyor. Petrolün bitmesinin avantajı daha temiz bir hava ve ömrümüzün sağlıksal yönden 10 yıl daha artması, onun dışında petrolün bitmesinin başka iyi yanı yok. Geleceğin kurtarıcısı yosun, evet bildiğimiz yosun. 40 yıl sonra insanlara yavaş yavaş elektrik verilebiliyor azda olsa kömür de veriliyor. Sonrasında yaralar sarılsada durumlar zor toparlanıyordu anlayacağınız petrol olmadan hayat aşırı derece zorlanıyor.

 

Yazar

Ahmet KURT

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!