1 Milyon Yıl Sonra Bize Ne Olacak?

1 Milyon Yıl Sonra Bize Ne Olacak?

Bugün sizlerle birlikte zaman makinesine girip 1 milyon yıl sonrasına gideceğiz.Neler olacağını görünce şok olacaksınız.
1 Milyon Yıl Sonra Bize Ne Olacak?

Çok ilginç konuları incelediğimiz kategorimizde bugün 1 milyon yıl sonrasına gideceğiz.

Nereden bileceksin ne olacağını dediğinizi duyar gibiyim.Bu konuda sadece ' Olma ihtimali gözle görülür şekilde yüksek' olan etkenleri anlatacağım.

-10 BİN YIL SONRA -

Bundan 10.000 yıl sonra yazılımlar milattan sonra 10.000 yazamayacaklar.Bunun yanı sıra dünyadaki bölgesel değişiklikler de yok olacak.Tek bir insan ırkı olacak ve saç renkleri çeşitliliği %95 oranında azalacak.Yani neredeyse herkesin saç rengi aynı olacak.Şimdi 10.000 yıl daha ileri gidelim.

-20 BİN YIL SONRA-

Eğer aniden 20.000 yıl ileriye gitseydiniz 10 dil bilseniz bile insanlarla konuşamayabilirdiniz.Çünkü günümüzde kullandığımız -ingilizce dahil- dillerin %99'u yok olacak ve insanlar tek dil konuşacak.Günümüzde kullandığımız kelimelerin 4'te 1'i kullanılmayacak!

-50 BİN YIL SONRA- 

Dünya artık buzul çağına girecek ve dünyadaki göllerin çoğu donacak.Niagara şelalesini asla ziyaret edemeyeceksiniz çünkü iklim onun da icabına bakmış olacak.

50.000 yıl sonra insanlık için ciddi bir şey gerçekleşecek.Artık günler 24 saat 1 saniye.Dünyada resmi kararla günler 24 saat 1 saniye ve bununla birlikte hafta,ay ve yıl da uzatılma olasılığı çok yüksek.

-250 BİN YIL SONRA-

250.000 yıl sonrasına geldiğimizde muhtemelen marsı sömürgeleştirmiş olacağız ve güneş sistemi dünyayla birlikte galakside dolaşacak.Bunun yanında 250.000 yıl sonra havaii adasında bir volkan patlaması olacak ve dünyanın her tarafında yangınlar çıkacak!

-1 Milyon Yıl Sonra-

Eğer 1 milyon yıl sonra dünyada hala yaşayan insan olursa şu ana kadarki en büyük patlama gerçekleşecek.Bu patlamanın biraz benzeri bundan 70 bin yıl önce gerçekleşmiş ve neredeyse tüm insan ırkını yok etme tehlikesiyle karşı karşıya getirmişti.

İşte bu patlama yaşayan hiçbir insanı bırakmayacak şekilde etkileyecek ve 1 milyon yıl sonranın teknolojisi bile bunu durdurmaya yetmeyecek.

Bu süreçte binlerce büyük patlama gerçekleşme olasılığı var fakat %99'u ilerleyen teknoloji sayesinde ya durduruluyor ya da hasar azaltılıyor.

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim takipte kalın :) 

Yazar: Miran Ekmen

Editör : Miran Ekmen

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!