İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır veya Nasıl Kazanılmalıdır?

İnternet, çok büyük bir deniz... Malumunuz internette herkese herşeye güven olmuyor. Bu makalemizde internetten doğru bir şekilde nasıl para kazanılabilir bunu göreceğiz.
İnternetten Nasıl Para Kazanılır veya Nasıl Kazanılmalıdır?

İnternet'ten nasıl para kazanılabilir? Veya nasıl kazanılmalı?

İnternet, çok büyük bir deniz... Malumunuz internette herkese herşeye güven olmuyor. Bu makalemizde internetten doğru bir şekilde nasıl para kazanılabilir bunu göreceğiz.

internetten para kazanma ile ilgili görsel sonucu

Günümüz şartlarında, bilgisayar alanında işler gerçekten hiç bitmiyor. Sanal dünya, bitmek tükenmek bilmeyen kocaman bir iş yığını gibidir. Özellikle İnternet'te, çeşitli işler yaparak oldukça iyi gelirler elde etmek mümkün. Fakat bunun meşru yöntemleride vaaar, gayrimeşrularıda var... İnternetten gayrimeşru bir alışveriş yaparsanız nelerle sonuçlanabileceğini söylememe gerek yok herhalde. O yüzden biz her halükarda, legal (yani yasal) şeylerle uğraşmalıyız.

Sizlere internet üzerinden bildiğim ve alışverişi en yoğun olan bir kaç tane alan göstermek istiyorum. Elbette bu bütün liste değil, sadece en popülerlere bir göz atalım.

  • Youtuberlık
  • Grafikerlik
  • Web Tasarım
  • Web Geliştiricilik (Script, Yazılım vs...)
  • AdSense, AdWords veya diğer reklam ağları
  • Bitcoin Mining
  • Editörlük ve Yazarlıkinternetten para kazanma ile ilgili görsel sonucu

Eğer bu işlerde henüz acemiyseniz, öncelikle tecrübe edinmek maksadıyla küçük işlerden başlamanızı tavsiye ederiz. Örneğin makale alışverişi gibi. Makaleler ve yazılar hakkında biraz bilgi edinirseniz başlanıç için güzel kârlar elde edebilirsiniz. SEO Puanı, Anahtar Kelime, Özgünlük gibi kriterler bu alanın olmazsa olmazlarındandır.

Dediğim gibi bu tür alanlara meyilliyseniz yapamayacağınız veya bulamayacağınız  yok. :) İnternet çok büyük bir mecra ve yapılacak işler hiç tükenmiyor. Eğer bu tür alanlardan değilde, yönünüzü gayrimeşru işlere çevirirseniz o zaman hep zarar edersiniz. O işlerden hayır gelmeyeceğini bilmeniz gerekir. Herşeyin meşrusu güzel.

Bütün bunların yanı sıra; internetten para kazanmak, yeri geldiğinde oldukça kolay, yeri geldiğinde de oldukça zor bir  olabiliyor. Kendinizi baştan buna hazırlamalısınız. Eğer gelecekteki kariyerinizi, Web üzerinde bir alan olarak düşünüyorsanız, genç yaşlarda bu tür işlere girişin ki geleceğiniz de çok rahat edin. Kodlama, Grafik & Tasarım, Reklam Ağları, Youtuberlık/Vloggerlık veya özellikle Bitcoin Madenciliği gibi alanlarda cidden iyi para var. Her gün önümüzden onlarca fırsat geçiyor fakat ne yazık ki çoğumuz bunun farkına varamıyoruz. :)

BU İÇERİĞE OY VER!

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!