İstanbul'a Atom Bombası Atılırsa Neler Olur?

İstanbul'a Atom Bombası Atılırsa Neler Olur?

Bugün sizlere tarihte Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarını İstanbulun en yoğun nüfuslu şehri Esenyurt’a atarsak sonuçları ne olur inceleyeceğiz ..
İstanbul'a Atom Bombası Atılırsa Neler Olur?

İstanbula Atom Bombası Atılırsa Ne Olur ?

Bugün sizlere tarihte Hiroşima ve Nagazaki’ye atılan atom bombalarını İstanbulun en yoğun  nüfuslu şehri Esenyurt’a atarsak sonuçları ne olur inceleyeceğiz ..

 

Atıldığı andaki tahmini ölüm sayısı 32.800 , yaralı sayısı ise 80.500’e ulaşacağı tahmin ediliyor. Aynı bomba istanbulun farklı yerlerine atılırsa daha kötü sonuçlar doğuracaktır. 

saldırı bomba ile ilgili görsel sonucu

 

Bombanın düştüğü ilk yerdeki insanlar ve diğer canlı varlıklar hiç acı çekmeden yok olacaktır.

Eğer bomba yere çarpıp patlarsa toz bulutu 200 metreye kadar ulaşacaktır. Bombanın düştüğü yerin çevresindeki evler zarar görecek hatta büyük bir kısmı yok olacaktır ayrıca o kısımdaki insanların ölümü kaçınılmaz olacaktır.

saldırı bomba ile ilgili görsel sonucu

 

Bombanın meydana geldiği yerin yaklaşık 30 km uzağındaki insanlar yoğun bir radyasyona maruz kalacaklardır. Yaklaşık olarak yaşama şansları %50 olacaktır. Ayrıca ölüm süreleri ise  saatler ve haftalar sürebilir. 

 

Ve son olarak patlamanın meydana geldiği yerden yaklaşık 30 km uzaktaki yerlerde ise insanlar üzerinde 3. Derece  yanıklar meydana gelir. Ve inanılmaz bir acıya sebebiyet verir. Ayrıca duyu kaybına ve birden çok uzvun kopmasına neden olur. Hayatta kalıpta çocuk dünyaya getirenlerin çocukları ise anomalili olarak doğacaktır. 

 

Ayrıca insanlarda büyük bir psikolojik çöküntüye neden olacaktır. Bu zarar gelecek nesilleri de etkileyecektir.

 

Meydana gelen bu olay sonucunda ülke çok büyük bir zarar uğrayacak ve ülke gerileyecektir. Ortaya çıkan bu büyük zararı düzeltmek ise nerdeyse mümkün olmayacaktır. 

 

 Dünyada uluslararası alanda atom bombası kullanmak yasak olsa bile bazı kötü amaçlı ülkeler bunu kullanmakta.Bunların başında tehditler savuran Güney Kore,Çin,Abd yer alıyor.

Dünyada atom bombası kullanılmanın sonuçlarının ne kadar kötü olduğunu internetteki haberlerden görebilirsiniz.

 

Makalemi okuduğunuz için teşekkür ederim.

Teklifleriniz ve Sponsorluklarınız İçin : info@miranekmen.com

 

YAZAR HELİN EKMEN

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!