Müslüman Cinlerin Yaşadığı Cin Tepesi

Müslüman Cinlerin Yaşadığı Cin Tepesi

Cinler ürkütücü varlıklardır. Uğraşmak kötü sebebiyet verebilir...
Müslüman Cinlerin Yaşadığı Cin Tepesi

Nusaybin Sınırlarında 5km uzaklıkta Nusaybin tepesinde müslüman cinlerin yaşadığı söyleniyor. Orada yaşayan insanlar yılın belirli zamanlarında, genellikle çarşamba günlerinde o tepeye giderler ve Allah'a dua ederler ve oradaki cinlere ikramda bulunurlar. Psikolojik sorunları olan insanların orada bir gece geçirdikleri zaman düzeldikleri söylenir. 

Bir sahabe Nusaybin cinlerini görmüş ve onların müslüman olduklarını söyletmiştir. Hz.Peygamber bir gün bana cinlere Ku'ran-ı Kerim okumam emir edildi benimle gelmek isteyen var mı diye sordu, kimsenin sesi soluğu çıkmıyordu Hz.Peygamber 3 kere gelen var mı dedi ve ben gelirim ya Resulullah dedim. Çölde biraz yürüdük ve bir vadiye ulaştık Peygamber burada bir çizgi çizdi ve bana ne olursa olsun bu çizgiyi geçme dedi. Peygamberimiz Bismillah dedi ve cinler onun etrafında dönmeye başladı zenciye benziyorlardı ve yüzleri zebani gibiydi bir an ayağa kalkmaya çalıştım fakat Peygamberimiz eliyle otur dedi. Peygamberin sesi yükseldikçe cinni varlıklar da Ku'ran-ı Kerim'in sesi ile yerlere yığılmaya başladılar. Peygamberimiz dediki eğer o çizgiyi geçseydin seni vallahi yakarlardı dedi.

Bu olay çarşamba günü olmuştur bu nedenden dolayı Nusaybin tepesine insanlar çarşamba günü psikolojik rahatsızlıkları olan insanları bırakırlarmış ve gündüz geldiklerinde o insanlar düzelirmiş. 1970 yıllarında burada yaşayan insanlar oraya iğleşmek için gelen insanlar, tekrar eve dönerken yeraltın'dan kılıç ve insan sesleri duydukları söyleniyordu. Şuan hala turizm'e açık.

Büyük evliyalar buralarda fazla gezilmemesi gerektiğini ve onlarla müslüman olsalar bile uğraşmamanız gerektiğini söylemişti. Çünkü onları yanlışlıkla öldürebilirsiniz ve Allah cinlere size zarar verenlerden intikam alabilirsiniz demiştir.

 

Yazar

Ahmet KURT

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!