Öldürülmesi İmkansız Olan 5 Hayvan!

Öldürülmesi İmkansız Olan 5 Hayvan!

Bugün sizlere 'nasıl olur' dedirtecek hayvanları anlatacağız.Bugün anlattığımız hayvanları öldürmek neredeyse imkansız! Haydi başlayalım.
Öldürülmesi İmkansız Olan 5 Hayvan!

Öldürülmesi İmkansız Olan 5  Hayvan

 

Doğada bazı hayvanlar vardır ki neredeyse öldürülmesi imkansızdır. Güçlü savunma mekanizmaları nedeniyle çevredeki canlılara zarar verme olasılıkları da oldukça yüksektir. Bu sebeple size herhangi bir zarar vermedikleri sürece bu hayvanları öldürmemeye çalışmanızı öneririz.

 

1- DEV AFRİKA SALYANGOZU

 

Afrika da çok fazla miktarda bulunan bir salyangoz türüdür. Ortalama 10 yıl kadar yaşayabilmektedirler. Zararlı olmasının en büyük nedeni menenjit gibi tehlikeli hastalıkları vücüdunda bulundurabilmesi ve bulaştırabilmesidir. Beslenme açısından ise her türlü meyve ve sebzeyi yemektedirler. Ayrıca kabuk gelişimi için de gerekli olan D vitamini ve kalsiyumun verilmesi gereklidir. Boyları 12 cm kadar olabilmekte ve kahverengi ya da kızılımsı bir renge sahiptir. 

afrika dev salyangozu ile ilgili görsel sonucu

2- SU AYILARI

Mikroskopik bir canlı olan su ayılarını öldürmek ciddi anlamda zordur. Çünkü gözle görlmesi ciddi anlamda zordur.Birçok mikroorganizmayı üzerinde bulundurabilen bu canlının tehlike arz etmesinin en büyük sebebi de budur.Ayrıca her ortama uyum sağlayabilmesi 250 derece ısıya kadar yaşamını sürdürebilmesi , öldürülmesini de zorlaştırmaktadır .Bilim admlarının yaptığı araştırmaya göre de uzayda dahi yaşamlarını sürdürebilmektedir. Genel olarak tatlı suda yaşayan bu canlılar aynı zamanda toprak üzerine de çıkabile bu canlılar yaşamını toprakta da sürdürebilirler. 

SU AYILARI ile ilgili görsel sonucu

 

3- TAKLİTÇİ AHTAPOT 

 

Taklit yeteneği yüksek olan bu ahtapot birçok kılığa bürünebilmektedir. Rengini ve şeklini ortama göre uyarlayabilen bu hayvan bu şekilde avını rahatlıkla yakalayabilmektedir. Vatoz , ejderha balığı , aslan balığı,deniz yılanı,deniz anası ve peygamber deresi karidesi gibi birçok hayvanın kılığına girebilmektedir. 

taklitçi ahtapot ile ilgili görsel sonucu

 

4- GIANT WETA

 

Dünyanın en tehlikeli böceklerinden biridir. Ayrıca 3 fare ağırlığına kadar ulaşabikmektedir. Çekirge benzeri bir hayvandır.Ayrıca çok rahatlıkla havuç yiyebilmektedir. Böylece insan parmağını çok rahat bir şekilde yiyebileceğini anlayabiliriz. 

gıant weta, ile ilgili görsel sonucu

 

5- AFRİKA AKCİĞER BALIKLARI

 

Susuz yaşayabilen tek balık türü diyebiliriz. Susuz veya kurak bir ortamda 4 yıla kadar yaşamını sürdürebilmektedir. Bu süre zarfında kendini eritmektedir. Ve vücut boyunda bir kısalma meydana gelecektir. Ayrıca bu durumla karşı karşıya kaldığında yerde bir delik açarak orda yaşamını devam ettrmektedir.

afrika akciğer balığı ile ilgili görsel sonucu

YAZAR : HELİN EKMEN

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!