Verimli Çalışmanın Yolları!

Verimli Çalışmanın 4 Yolu!

Bugün sizlere 4 adet verimli çalışma yöntemi göstereceğim.
Verimli Çalışmanın 4 Yolu!

 BEYİN GÜÇLENDİRMENİN 8 YOLU!

Beyin güçlendirmenin bunların dışında yüzlerce yöntemi var.Bu konumuzda sizlere en etkili olanları listeledik.Umarım beğenirsiniz.

Beyni güçlendirmek için her zaman videolar izliyor yeni taktikler öğreniyoruz.Bu taktiklerin ilk günlerde çok işe yaradığını görsek de bir süre sonra etkisini kaybediyor.

Ben ise internette gezinirken bir web sitesinde gördüğüm 'kalıcı' beyin geliştirme yöntemini anlatacağım.

Etkili olması için lütfen hepsini uygulayın.

1 - Sabah uyandığınızda bir kağıt ve bir kalem alın.Aklınıza bir uzun kelime getirin ve normal bir şekilde kağıda yazın.Sonra bu işlemi kağıda ters bir şekilde yazın.

(ÖRN : İmkansız kelimesi 

               * İ ----- Z *      *Z ----İ * )

Bunu 4 kelimeyle tekrarlayın.Alnınızın ortasında bir sızı hissedebilirsiniz.Bunun sebebi beyninizdeki algıların uyarılması olacak.Güne daha etkili bir şekilde uyanmış olacak ve ayık bir şekilde gezeceksiniz.

2 - Acele Etme Metodu

Bu metod tam olarak geliştirmeye yönelik olmasa da gün içerisinde beyni hareket ettirecek bir yöntem.Adından da anlaşıldığı gibi beyni 'acele etmeye' teşvik etmelisiniz.

Mesela sabah uyandınız ve işe/okula gitmeniz gerekiyor.Bunu hemen yapmanız gerektiğini çok geç kaldığınızı düşünün.Böylelikle hızlı bir şekilde üstünüzü giyecek güne hareketli başlayacaksınız.Beyninizin algılarının açık olması için çok etkili bir yöntem olduğunu anlayabilmişsinizdir umarım.

3 - Odaklanmaya Yararlı Müzikler 

Odaklanmak beyin gelişimi için en önemli faktördür diyebilirim.Fakat bu tür müzikler sizi coşturacak veya genellikle dinlediğiniz müziklerden olmayacak.

Youtube'da buna yönelik yapılan müziklerin %99'u hiçbir işe yaramıyor.Size vereceğim sitede odaklanmaya yönelik %100 onaylanmış müzikler bulunmakta.Tek kötü yanı aylık 10$ gibi bir fiyatı olması.Fakat ödemek istemiyorum diyorsanız 14 günlük ücretsiz denemesinden faydalanabilirsiniz.

4 - Az Yeme Metodu

Az yeme metodu deyince aç kalın demeyeceğim elbette.Sadece günde ne kadar yiyorsanız bir kısmını tabakta bırakın.Tamamen tok olduğunuzda veya tamamen aç olduğunuzda vücudunuz çalışmaya kapalı olur.

En basitinden bir örnek vermek gerekirse eskiden atalarımız aç olduğunda avlamaya çıkar ve avlayıp evine döner.Yemeğini yedikten sonra dinlenmeye geçer.

Umarım işinize yarayabilmişimdir.Okuduğunuz için teşekkürler...

BU KONUYA OY VERİN!

 

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!