Samsung Bixby Ne İşe Yarar ?

Siri ye Asla Sormamız Gereken 5 Soru ?

Siri ye Asla Sormamız Gereken 5 Soru ?

Siri ye asla sorulmaması gereken 5 soru.

1.Siri ye küfür veya argo kullanmayın.

Eğer Siri ye argo veya küfür ederseniz. O size küser ve verilen emirlerinizi bakmayabilir. Eğer siri'niz küs ise ona güzel şeyler söyleyerek onun tekrar açılmasını sağlayabilirsiniz. 

2.Hasta mıyım ?

Siri ye sakın hasta mıyım demeyin. Sağlığınızı siri'nin verdiği tedavi yöntemlerine itimat etmeyin aslın da hasta mıyım ? sorusunu sormayın. Hayatınızı Siri ye sormayın.

3.Ambulansı veya Polisi aramasını istemeyin.

Siri'nin bu durumu aslında çok iyi bir durumdur. Ama bunu şaka amaçlı vs. söylemek ona acil durum etkisi yaratacak ve polisi ya da ambulansı aramasını sağlayacaktır.

4.Cesedi Nereye Saklayabilirim ?

Birini öldürdükten siri ye cesedi nerede saklayabilirim veya nerede muhafaza edebilirim sorularını sormayın bu sizi ele verebilir. "ABD’de 20 yaşındaki bir genç tartıştığı ev arkadaşını öldürdükten sonra Siri’ye cesedi nereye saklayabileceğini sordu. Siri ise ona bataklık, dökümhane ya da çöplük yanıtını verdi ancak bu kayıt aynı zamanda polisin kayıtlarına da geçti".

5.Siri ye arkadaşınızı aramasını söylemeyin.

Etrafta tanıdığın insalar veya aile bireylerin varsa sıkıntı çıkarabilir. Siri kişilerinize etiketler ekleyerek onları isimlendirir ve siz arkadaşınızı arayacağınız zaman babanızı arayayabilir ve yanlış bir kelime ettiğiniz zaman sıkıntı çıkacağını bilirsiniz.

Yazar

Ahmet KURT

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için giriş yapın. Henüz kayıt olmadıysanız yeni hesap oluşturun.
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu sen yap!